Науково-практична конференція «Компетентний педагог – запорука підвищення якості освіти Нової української школи»

26 листопада 2019 року відбулася районна науково-практична конференція «Компетентний педагог – запорука підвищення якості освіти Нової української школи» за участі відділу освіти Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, науково-педагогічних працівників кафедри теорії та методик початкової освіти (доцента Гудими Н. В. та старшого викладача  Мєлєкєсцевої Н. В.), студентів 2 курсу спеціальності 013 Початкова освіта Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, працівники методичних служб, директори ЗЗСО, вчителі початкових класів, психологи  на базі Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кам’янець-Подільського району.  Метою конференції є наукове осмислення ролі вчителя як провідника змін в умовах НУШ та представлення його практичного досвіду щодо реалізації трудових функцій, визначених Професійним Стандартом «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» (Наказ Міністерства соціальної політики України 10.08.2018, №1143).

Науково-педагогічні працівники та студенти взяли участь у низці заходів. Було обговорено актуальні питання у доповідях Пронозюк О.В. «Компетентний педагог – запорука підвищення якості освіти Нової української школи»; Гудими Н.В. «Комунікативна компетентність як основа в підготовці педагога Нової української школи»; Мєлєкєсцевої Н.В. «Розвиток критичного мислення молодших школярів на уроках літературного читання»; Желізник Н.А. «Нові ролі сучасного вчителя. Шляхи вдосконалення професійної компетентності в умовах освітньої реформи»; Кашуби Н.Л. «Професійна самоосвіта педагога – свідома діяльність з удосконалення своєї особистості як фахівця»; Ковальчук А.А. «Нова української школа: як технології змінили звичні уроки»; Богонос В.М. «Створення освітнього середовища НУШ – спільна справа»; Громович Т.В. «Педагогіка партнерства в дії. Вправа «Зіпсований телефон»; Нечай Н.А. «Кубик Блума як прийом критичного мислення»; Чорної Р.І.  «Використання дидактичних вправ на уроках природознавства під час вивчення теми: «Ланцюги живлення»; Овчарук І.В. «Візуалізація та структурування інформації за допомогою ментальної карти»; Муроменко О.В. «Руханка в освітньому просторі Нової української школи»; Чепіль Д.І. «Використання  QR кодування під час проведення квест-уроків з української мови».

Надзвичайно цікавими, пізнавальними та змістовими були майстер-класи, проведені вчителями початкових класів Кам’янець-Подільського району: Ранкове коло «Всі ми друзі»; Педагогіка партнерства в дії: вправа «Зіпсований телефон»; метод «Скрайбінг»: яскраве подавання навчального матеріалу; використання Qr кодування під час проведення квест-уроків з української мови; безмежний світ гри з LEGO тощо. Дякуємо організаторам конференції за гостинність і змогу отримати той багаж знань, яким студенти, майбутні вчителі початкових класів, обов’язково скористаються. Плідної співпраці і надалі між нашими закладами освіти.

Дмитращук Іванна,
студентка 2 курсу спеціальності Початкова освіта