Майстер-клас “Нова українська школа: від теорії до практики в освітньому процесі закладів вищої освіти”

23 жовтня на педагогічному факультеті відбувся майстер-клас для студентів спеціальності Початкова освіта “Нова українська школа: від теорії до практики в освітньому процесі закладів вищої освіти”. Даний захід було організовано  кафедрою теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спільно з управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради.

Із вступним словом до учасників заходу звернулись доктор педагогічних наук, професор, декан педагогічного факультету Лабунець Віктор Миколайович, методист початкової освіти науково-методичного центру управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, вчитель вищої категорії, вчитель початкових класів, ЗОШ № 15 Оксанюк Аліна Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти Гудима Наталія Василівна.

Студентам було представлено фрагменти уроків за програмами Нової української школи та Інтилект. Зокрема, Оксанюк Аліна Миколаївна, методист початкової освіти науково-методичного центру управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, вчитель вищої категорії, вчитель початкових класів СЗОШ № 15 висвітлила образ сучасного учителя як провідника змін. Хлібовська Оксана Ігорівна, вчитель початкових класів ЗОШ 11, розгорнула роботу зі студентами за технологією використання  «Кубика Блума» як одиного із прийомів розвитку критичного мислення учнів початкової школи. Божко Анжела Іпатіївна, вчитель початкових класів СЗОШ № 15, учитель-методист висвітлила шляхи реалізації діяльнісного підходу під час вивчення таблиці множення.

Гудима Наталія Василівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, висвітлила діяльнісно-технологічний підхід до уроків української мови в початковій школі. Малишева Ганна Леонідівна, вчитель початкових класів НВК № 14, учитель вищої категорії, розкрила можливості розвитку читацької компетентності молодших школярів на уроках позакласного читання. Івановська Світлана Володимирівна, вчитель початкових класів СЗОШ № 5, учитель-методист, залучила студентів до діяльності з використання інтелектуальної карти в освітньому процесі НУШ.

Хоміч Наталія Олександрівна, вчитель початкових класів НВК № 14, висвітлила сучасні форми роботи з дітьми покоління Z. Войтова Надія Анатоліївна, вчитель початкових класів СЗОШ № 15, учитель-методист  продемонструвала варіанти проведення ранкових зустрічей як засобу розвитку соціальних навичок молодших школярів і створення позитивного настрою. Попкова Тетяна Миколаївна, вчитель початкових класів СЗОШ № 1  розгорнула активну роботу зі студентами з використанням LEGO для забезпечення ігрового та діяльнісного підходів в освітньому просторі НУШ.

Також до заходу було приурочено виставку наукових праць викладачів кафежри теорії та методик початкової освіти та новітньої методичної літератури предстваленої в бібліотеці педагогічного факультету, яку організували  завідувач сектору читального залу педагогічного факультету Сологуб Тамара Володимирівна та бібліотекар І категорії читального залу педагогічного факультету Сивак Наталія Йосипівна.

Науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка дякують організаторам заходу – Залевській Світлані Дмитрівні, завідувачці науково-методичного центру, голові Ради науково-методичного центру та Оксанюк Аліні Миколаївні, методист початкової освіти науково-методичного центру управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, вчитель вищої категорії, вчитель початкових класів, ЗОШ № 15, вчителям-практикам за організацію та проведення цікавого, актуального та необхідного, з огляду на нові освітні орієнтири, майстер-класу.

Кандидат педагогічних наук,
асистент Ірина Дорож.