Зустріч першокурсників із соціально-психологічною службою К-ПНУ: перший крок до адаптації

Перехід від шкільних парт чи на новий етап дорослішання – це завжди хвилюючий і відповідальний момент у житті кожного здобувача освіти. Щоб допомогти новачкам подолати тривоги та відчути підтримку в новому колективі, соціально-психологічна служба Кам’янець-Подільського національного університету організувала зустріч під назвою «Привіт, познайомимось?».
Здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, зібралися на захід, щоб познайомитися з професійними психологами та дізнатися, як успішно адаптуватися до нового ритму життя. На зустрічі їх зустріли досвідчені фахівці:
Логвіна Оксана Анатоліївна – кандидат психологічних наук, доцент, що допомагає студентам знайти психологічний баланс і впевненість.
Данчук Юлія Петрівна – кандидат психологічних наук, старший викладач, яка знає, як підтримати молодь у їхніх перших кроках до дорослого життя.

Головна мета зустрічі – допомогти студентам подолати тривожність, стрес та адаптаційні виклики, які супроводжують перші дні навчання. Спікери розповіли про те, як важливо зберігати психологічну рівновагу, контролювати емоції та знаходити підтримку в університетській спільноті.
«Початок університетського життя – це справжній виклик, але водночас і нові можливості. Наша мета – показати, що кожен студент може бути успішним і щасливим, якщо вчасно звертатись по підтримку», – наголосила Оксана Анатоліївна.
Зустріч пройшла у формі відкритого діалогу. Студенти отримали можливість поставити питання, які їх хвилюють, дізнатися про конкретні техніки подолання стресу та покращення концентрації. Психологи поділилися практичними порадами, як збалансувати навчання, особисте життя та відпочинок, аби перший рік навчання став не тільки успішним, а й приємним досвідом.
Особливий акцент був зроблений на важливості звернення до соціально-психологічної служби. Часто студенти стикаються з проблемами, які можуть здаватися нерозв’язними. Але ця зустріч показала: поруч завжди є люди, готові допомогти.
«Ми завжди тут, щоб допомогти вам впоратися з будь-якими труднощами – від академічного стресу до особистих переживань», – зазначила Юлія Петрівна.
Студенти висловили подяку за можливість відкрито обговорити свої переживання та отримати професійні рекомендації. Для багатьох ця зустріч стала першим кроком на шляху до комфортного перебування в університеті. Тепла атмосфера заходу створила відчуття підтримки, яке так важливе на початку навчального шляху.
Кожен студент має знати, що не варто залишатися зі своїми проблемами наодинці. Соціально-психологічна служба університету готова підтримати кожного на шляху до гармонійного життя і успішного навчання.