ПРО МАЙБУТНЄ ВИПУСКНИКІВ ТУРБУЄМОСЬ СЬОГОДНІ

09 листопада 2023 року відбулася онлайнова зустріч із роботодавцями, представниками Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, освітніх програм Початкова освіта першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти в межах проведення моніторингу освітніх програм і реалізації освітньої діяльності за ними.
Наталія ГУДИМА, гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, презентувала зміст, програмні компетентності і результати навчання за ОП, що відповідає  стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта, професійному стандарту вчителя початкових класів. Роботодавці окреслили переваги освітньої програми, широкі можливості працевлаштування, відповідність освітніх компонент нормативно-правовим документам у галузі початкової освіти та вимогам часу. Зокрема Ірина ПЕТРИЧКО, начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, закцентувала увагу на національно-патріотичному вихованню дітей у сучасному освітньому просторі, особливостях інклюзивного навчання в початковій школі. ПРУС Олеся, директор комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №4 імені Павла Жука Хмельницької міської ради», кандидат філософських наук, учитель вищої категорії, вчитель-методист, регіональний тренер НУШ, тренер освітніх проєктів «Освіта для сталого розвитку в дії», «Вчимося жити разом», «Основи критичного мислення» зосередила свою увагу на таких складниках якісного освітнього середовища в початковій школі, як діяльнісний підхід, активні інструменти на уроці, розвиток емоційного інтелекту та критичного мислення молодших школярів. Директор початкової школа №1 Хмельницької міської ради Тамара ГАЗДА виокремила психолого-педагогічний складник у формуванні спеціальних компетентностей майбутніх учителів початкових класів, зокрема роль арттерапевтичних методів, способів стресостійкості учасників освітнього процесу, значення нейропедагогіки та педагогіки партнерства в початковій школі.
Наталія БАХМАТ, гарант освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти, окреслила основні структурні компоненти освітньої програми (зміст, програмні компетентності і результати навчання), що відповідає нормативно-правовими документами, зокрема професійному стандарту вчителя початкових класів і концепції розвитку педагогічної освіти. Роботодавці наголосили на необхідності забезпечення наступності в підготовці майбутніх учителів початкової школи на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти, забезпеченні практичного спрямування освітньої діяльності та використання цифрових технологій навчання з метою розвитку професійних компетентностей майбутніх учителів початкових класів.
Рекомендації стейкхолдерів урахуємо в процесі перегляду освітніх програм.