Молодь і освіта в умовах викликів ХХІ століття

30 травня 2023 р. на педагогічному факультеті Прикарпатського університету за ініціативи кафедри початкової освіти відбувся черговий круглий стіл із міжнародною участю на тему «Молодь і освіта в умовах викликів ХХІ століття».
У заході взяли участь науковці та студентська молодь із Прикарпатського університету, Державної академії прикладних наук у Хелмі та Державної академії прикладних наук у Кросно (Республіка Польща), Волинського національного університету імені Лесі Українки, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Мукачівського державного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Рівненського державного гуманітарного університету, Ужгородського національного університету.
Модератори заходу – доктори педагогічних наук, професори кафедри початкової освіти Марія Оліяр та Галина Русин.
К-ПНУ представила Іоанна Дмитращук, магістрантка спеціальності 013 Початкова освіта заочноі форми здобуття вищої освіти, яка схарактеризувала ранкову зустріч як сучасну форму в об’єднанні академічного та соціального аспектів освітнього процесу в початковій школі (науковий керівник – Гудима Наталія, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методик початкової освіти).
За підсумками роботи круглого столу визначено такі пріоритети в сучасній системі освіти, як партнерство в школі, постійний діалог між учасниками освітнього процесу; переосмислення і зміна ролі сучасного вчителя; активне використання компетентнісного, особистісно зорієнтованого та діяльнісного підходів у шкільній освіті; розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту учнів; зміцнення взаємозв’язків між школою і родиною; створення безпечного освітнього середовища в умовах війни в Україні, збереження здоров’я дітей; формування медіаграмотності школярів; розроблення індивідуальних освітніх траєкторій для реалізації особистісного потенціалу учнів у Новій українській школі.
Дякую колегам за прекрасний захід задля підготовки сучасного вчителя початкових класів!