19 травня 2022 року наукову спільноту України і зарубіжжя об’єднав Міжнародний онлайн бієнале «ВИШИВАНКА – НАЦІОНАЛЬНИЙ ОБЕРІГ ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ, СИМВОЛ НЕСКОРЕНОСТІ І ВОЛІ», присвячений Всесвітньому дню вишиванки.
Організаторами бієнале виступили Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра педагогіки та методики початкової освіти, навчально-наукова лабораторія «Теорія і практика Нової української школи». Співорганізаторами – кафедра декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Чернівецька філія (начальник Любов Тарангул), Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (Наталія Гудима), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (Олександра Янкович), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (Ольга Комар), Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія (Інна Шоробура), Гданська Вища школа гуманістична (Ірина Кишковська, Польща).
Метою заходу був обмін ідеями та практичним досвідом використання педагогічного потенціалу вишиванки, її особливостей, місця та ролі в українській і світовій культурі; презентація і популяризація результатів наукових досліджень з означеної проблематики.
Загалом у науковому заході взяли участь майже 80 осіб з 20 закладів освіти Укрїни: м.Чернівці, м.Київ, м.Тернопіль, м.Хмельницький, м.Суми, м.Умань, м.Рівне м.Кам’янець-Подільський, м.Коломия Івано-Франківської обл., м. Мукачево Закарпатської обл., м.Вижниця Чернівецької обл., с. Веренчанка, с.Коровія Чернівецької обл., м. Енергодар Запорізької обл., (Україна), м.Торонто (Канада), м.Варшава (Польща), м. Кошалін (Польща), м.Стамбул (Туреччина), м.Мельбурн (Австралія).
Усі учасники бієнале, підкреслюючи важливість вивчення різнобічних аспектів наукових проблем, пов’язаних з національною святинею українців -вишиванкою, її феноменом засвідчили надзвичайну актуальність питань, розглянутих на бієнале. «Бережи українське – носи вишиванку!» – ці слова Ліни Костенко стали своєрідним закликом для тих, кому цей символ національної ідентифікації важливий і дорогий. Особливо в умовах воєнного часу.