ЗАВЕРШЕНА ПРАЦЯ ПРИЄМНА

10 грудня 2021 р. відбулась звітна конференція з виробничої педагогічної практики у закладах початкової освіти студентів заочної форми навчання (група РО1-В18z). Здобувачі спеціальності 013 Початкова освіта звітували про виконану навчально-методичну, виховну та науково-дослідницьку роботу на посаді вчителя початкових класів. Майбутні педагоги (Надія Чобан, Кам’янець-Подільський НВК № 13 Хмельницької області) розповіли, що найбільшим для них стимулом до педагогічної діяльності у галузі початкової освіти є властива молодшим школярам щирість, відкритість, контактність, правдивість. Активно під час проведення уроків студенти використовували інтерактивні методи навчання, особистісно-орієнтовані та інформаційно-комунікаційні технології та визначали їх ефективними засобами для згуртування учнів класу, самореалізації молодших школярів, мотивації їх до пізнавальної діяльності. Радісно було почути про велику кількість учнів у ЗЗСО сіл Чернівецької області (Олена Лазоренко, Кам’янська ЗОШ I-III ст. Глибоцького району Чернівецької області (1200 дітей)). Серед труднощів у проходженні практики студенти назвали загальне зниження рівня навчальних досягнень молодших школярів, прогалини у знаннях, вміннях і навичках зі складних тем програмового матеріалу, дезорганізацію навчальної діяльності, що пов’язано з об’єктивними причинами, зокрема, пандемією та дистанційним навчанням. Проте здобувачі вищої освіти позитивно налаштовані, бажають працювати й долати негаразди сучасного життя.