ЄДНІСТЬ У РІЗНОМАНІТТІ

09 грудня 2021 р. відбулась звітна конференція з навчальної педагогічної практики у закладах початкової освіти студентів заочної форми навчання (група РО1-В19z). Конференція об’єднала здобувачів вищої освіти з Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Студенти розповіли про результати спостережень за різними видами педагогічної діяльності класоводів 3-4 класів ЗЗСО. У своїх доповідях здобувачі відзначили високий рівень матеріально-технічного забезпечення класів початкової школи та раціональне використання вчителями початкових класів мультимедійних та інноваційних технологій в освітньому процесі. Проте найбільше захопила студентів особистість вчителя-керівника практики: уважне і добре ставлення до учнів у поєднанні з вимогливістю, позитивна морально-психологічна атмосфера у класному колективі. Серед труднощів у проходженні навчальної практики здобувачі назвали збільшення кількості учнів у класах через ліквідацію сільських шкіл, недисциплінованість молодших школярів з неповних і неблагополучних сімей. Одним студентам пощастило проходити практику у своїх перших учителів, іншим за результатами проходження практики було запропоновано роботу в школі. Сприяла успішному проходженню навчальної практики й наявність у здобувачів спеціалізованої мистецької освіти (навчання у художній, музичній школах, коледжі культурі та мистецтв).

Усім студентам групи вдалося повністю реалізувати поставлені завдання навчальної педагогічної практики.