Звітна конференція «Педагогічна практика в початковій школі» студентів 4 курсу

10 березня 2020 року на педагогічному факультеті відбулась звітна конференція з виробничої практики «Педагогічна практика в початковій школі» студентів 4 курсу, які навчаються за навчальним планом підготовки бакалавра галузі знань 01 Освіта спеціальності 013 Початкова освіта за освітньою програмою Початкова освіта.

На підсумкову конференцію завітала завідувач практики К-ПНУ ім. Івана Огієнка Л. М. Римар. Людмила Михайлівна привітала з успішним завершенням виконання програми Педагогічної практики в початковій школі, побажала подальших успіхів студентам на педагогічній ниві, а також задля покращення практичної підготовки здобувачів вищої освіти у К-ПНУ провела анонімне анкетування.

Завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти, доцент, кандидат філологічних наук Гудима Н. В. відзначила високий рівень фахової підготовки студентів та достатній контроль керівниками практики ходу її проведення.

Від закладів загальної середньої освіти м. Кам’янець-Подільського виступили здобувачі вищої освіти (М. Калачова (№ 1). С. Блонська (№ 10), О.Осадчук (№ 16), І. Стецюк (№ 2), Л. Капелюх (№ 6), О. Кобилянська (№ 8), А. Ямкова (№3), М. Яворська, А. Мунтян (№ 14), М. Радзієвська (приватний заклад «Школярик»), які розповіли про навчально-методичну, виховну та науково-дослідну роботу на посаді вчителя початкової школи, поділилися здобутками і труднощами під час проходження педагогічної практики. Студентів надзвичайно вразила висока професійна майстерність та людяність класоводів початкової школи, їх значний педагогічний стаж, робота за новими програмами «Інтелект», «На крилах успіху». Пропозиціями здобувачів вищої освіти було перенесення терміну проходження практики на березень задля уникнення її переривання через карантин у зв’язку з ГРВІ.

В обговоренні звітів студентів взяли участь керівники практики від кафедри теорії та методик початкової освіти (Олинець Т. В., старший викладач, кандидат педагогічних наук; Московчук Л. М., старший викладач, кандидат педагогічних наук; Ковальчук О. В. старший викладач, кандидат педагогічних наук; Ковальчук А. Ф., старший викладач; Довгань О. С., асистент), від кафедри психології освіти (Столяренко О. Б., доцент, кандидат психологічних наук; Панчук Н. П., доцент, кандидат психологічних наук; Дорофей С. В., доцент, кандидат психологічних наук), від кафедри педагогіки та управління навчальним закладом (Ковальчук Г. П., старший викладач, кандидат педагогічних наук).

Виробнича практика в початковій школі виявила, що педагогічна діяльність для студентів є бажаною, а проведення уроків, спілкування з молодшими школярами – справжнім святом.

Л. М. Московчук, керівник практики педагогічного факультету