Всеукраїнський воркшоп “Фінансова грамотність у початковій школі”

11 травня 2021 року проведено Всеукраїнський воркшоп «Фінансова грамотність у початковій школі. Практичні інструменти навчання підприємству» (Воркшоп Фінансова грамотність, 11 травня 2021) на базі кафедри теорії та методик початкової освіти К-ПНУ ім. Івана Огієнка в онлайновому режимі на платформі Google Meet.
Економічна освіта в початковій школі має сформувати систему раціонального мислення і поведінки сучасної людини в умовах ринкових відносин, розвивати підприємницькі здібності, виховувати громадян, які стануть носіями національної та людської гідності, патріотизму, порядності, ділової культури, активними творцями матеріальних і духовних цінностей (із джерел масмедіа).
Метою воркшопу є розвиток педагогічної майстерності майбутніх учителів початкових класів в умовах Нової української школи для підвищення якості фінансової грамотності молодших школярів; удосконалення вітчизняної освітньої системи та розробки актуальних напрямів у підготовці компетентнісного конкурентоздатного вчителя початкових класів, забезпечення його успішності в сучасному соціумі; вивчення й узагальнення педагогічного досвіду вчителів початкових класів м. Кам’янця-Подільського та Хмельницької області загалом; об’єднання випускників спеціальності Початкова освіта педагогічного факультету К ПНУ ім. Івана Огієнка; активність зі стейкхолдерами з метою якісної підготовки сучасного вчителя початкових класів; створення онлайнового простору для успішної комунікації учасників освітнього процесу, використання інноваційних та інформаційних технологій з урахуванням інтеграційних процесів європейського освітнього простору.
Цільовою аудиторією є здобувачі вищої освіти спеціальності Початкова освіта Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Рівненського державного гуманітарного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; педагогічні працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради, комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Хмельницької області, Шатавського та Маківського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів, колегіум» Маківської ОТГ Хмельницької області, Гуменецького ліцею Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району Хмельницької області; науково-педагогічні працівники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Рівненського державного гуманітарного університету, усі охочі у галузі початкової та вищої освіти.
Відкрила воркшоп вітальним словом Гудима Н.В., завідувачка кафедри теорії та методик початкової освіти, кандидат філологічних наук, доцент.
Прекрасні доповіді та презентації підготували Хижинська І.І., вчителька початкових класів ІІ категорії Кам’янець-Подільського НВК № 14, Стиран Н.М., голова методичного обʼєднання вчителів 4 класів Дунаєвецької міської ОТГ, Пазюк І.В., вчителька початкових класів І категорії Гуменецького ліцею Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, Мельничук Н.В., голова методичного обʼєднання вчителів 3класів Дунаєвецької міської ОТГ, вчителька початкових класів вищої категорії Зеленченської гімназії Дунаєвецької міської ОТГ, Скутська С.З., учителька початкових класів, учителька вищої категорії, «вчитель-методист», Полонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Хмельницької області, Калинюк Н.М., вчителька початкових класів І категорії Маківського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів, колегіум» Маківської ОТГ Хмельницької області.
В обговоренні взяли участь і науково-педагогічні працівники кафедри, і здобувачі вищої освіти.
Дякуємо нашим випускникам, а сьогодні — висококваліфікованим фахівцям у галузі початкової освіти, методистам і науковцям, за цікаві та змістовні доповіді, прекрасні презентації, живий дискурс, позитивне налаштування, ефективну комунікацію та взаєморозуміння. Впевнені, що окреслені методичні рекомендації та презентовані фрагменти освітньої діяльності є інструментом у підготовці наших здобувачів вищої освіти, майбутніх учителів початкових класів. Така співпраця є результативною!!!