“Ріки, що напоюють всесвіт…..”

Сьогодні, з ініціативи завідувачки кафедри теорії та методик початкової освіти, кандидата педагогічних наук, доцента Гудими Н.В., до Дня української писемності та мови, студенти спеціальності «Початкова освіта» (групи РО1-В17 та РО2-В17) долучилися до написання XX ювілейного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Виклики книжкової ери». Текст диктанту написав видатний український поет і видавець Іван Малкович. Диктувала відома українська актриса, телеведуча та громадська активістка Римма Зюбіна. Здобувачі вищої освіти писали такий диктант вперше у своєму житті. Подібні заходи сприяють формуванню етнокультурної компетентності студентів, удосконаленню вмінь і навичок щодо володіння українською мовою, культурою писемного мовлення, шанобливому ставленню до національних цінностей та їх популяризації. Адже рідна мова – самобутній спосіб мислення, оригінальний засіб пізнання дійсності. У мові одухотворяється весь народ і вся його Батьківщина. Згідно літопису «Повість минулих літ» преподобного Нестора Літописця: «Велика бо користь буває людині од учення книжного… мудрість і стриманість ми здобуваємо із словес книжних, бо се є ріки, що напоюють всесвіт …».