Гудима Наталія Василівна

кандидат філологічних наук, доцент

Народилася 2 жовтня 1981 р. у м. Кам’янець-Подільському.

Навчалася в Кам’янець-Подільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 із поглибленим вивченням німецької мови.

З 1999 по 2004 рр. – студентка Кам’янець-Подільського державного університету філологічного факультету, після закінчення якого одержала диплом за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та німецька мова і література», здобула кваліфікацію вчителя української мови та літератури і німецької мови та зарубіжної літератури.

З березня 2004 р. почала працювати в Кам’янець-Подільському національному університеті на посаді старшого лаборанта. У 2004-2006 рр. навчалася в магістратурі Кам’янець-Подільського державного університету, здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача німецької мови та зарубіжної літератури.

У 2009-2011 рр. навчалася в аспірантурі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за спеціальністю 10.02.01 – українська мова.

У 2011 р. успішно захистила кандидатську дисертацію «Семантика та стилістичні функції запозичень у мові постмодерністської прози» у спеціалізованій вченій раді Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на присвоєння вченого ступеня кандидата філологічних наук. Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Марчук Л. М.

У 2013 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри мовознавчих дисциплін.

З 2014 р. працює на посаді заступника декана педагогічного факультету з наукової роботи.

У 2015-2017 рр. – завідувач кафедри мовознавчих дисциплін, а з 2017 р., після її реорганізації, – завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти.

З 2015 по 2019 рр. – відповідальний секретар збірника наукових праць, включеного до переліку наукових фахових видань України: Педагогічна освіта: теорія і практика : збірник наукових праць ; Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України ; [гол. ред. В. М. Лабунець]. Кам’янець-Подільський. (Index Copernicus)

З 2016 р. здобуває вищу освіту зі спеціальності 013 Початкова освіта.

Є переможницею конкурсу «Викладач року».

Гудима Н. В. читає курс лекцій, проводить практичні заняття з методики та технологій навчання освітньої галузі «Мова і література», актуальних проблем початкової освіти; керує написанням курсових і магістерських робіт, науково-дослідною роботою і педагогічною практикою студентів факультету.

Здійснює виховну роботу зі студентами педагогічного факультету та організовує їх дозвілля.

За час роботи підвищила рівень професійної діяльності на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (2015 р.), Інституту менеджменту освіти НАПН України (2016 р.), у Національному університеті імені М.П. Драгоманова (2021 р.), в університеті економіки (м. Краків, Польща, 2018 р.).

З 2018 р. – експерт електронних версій проектів підручників для 1-4 класів Нової української школи.

З 2019 по 2021 рр. – учасниця міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою Міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX, Посольством США та Посольством Великої Британії в Україні у партнерстві з Академією української преси та за підтримки Міністерства освіти і науки України.  

2018-2019 рр. – учасниця журі ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта» (Кам’янець-Подільський).

2019-2020 рр. – учасниця журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Початкова освіта” (Вінниця).

Керівник студентської проблемної групи «Інноваційні технології навчання мовно-літературної освітньої галузі в початковій школі». Результатом діяльності наукової групи є участь здобувачів у низці наукових заходів: конкурсів студентських наукових робіт із здобуттям Дипломів І-ІІІ ступенів (Зібер А. (2018 р.), Пилипів Н. (2021 р.), участь здобувачів у наукових конференціях та публікації студентських наукових статей.

З 2018 р. і до тепер – керівник наукової лабораторії «Теорія і практика початкової освіти».

Гудима Н. є активною учасницею методичних обʼєднань вчителів початкових класів Камʼянець-Подільської, Дунаєвецької, Хотинської міських рад.

Науковий консультант КУ ЦПРПП Камʼянець-Подільської, Дунаєвецької міських рад.

Організатор низки заходів із впровадження Концепції «Нова українська школа» в освітній процес ЗВО, двох всеукраїнських науково-практичних конференцій.

Гудима Наталія входить у 10 в Рейтингу науково-педагогічних працівників,   К-ПНУ серед доцентів, кандидатів наук.

За період науково-педагогічної діяльності підготувала та опублікувала понад 130 наукових і науково-методичних праць, 1 монографію, 5 статей у колективних монографіях, 20 навчально-методичних посібників, 2 словники, 1 стаття у базі даних Web of Science.

Нагороджена дипломами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Кам’янця-Подільською міською радою, Департаментом Хмельницької області за визначні наукові досягнення.

Гудима Наталія Василівна також має досвід роботи з іноземними студентами. Викладає на підготовчому відділенні для іноземних громадян та осіб без громадянства в Камʼянець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

Наукові інтереси доцента Гудими Н. В. зосереджені на актуальних питаннях Нової української школи, підготовці компетентних фахівців у галузі початкової освіти, формуванні мовно-мовленнєвих компетентностей майбутніх учителів початкової освіти в умовах інноваційного освітнього середовища, організації дослідницько експериментального вивчення мови в початковій школі.

Дисципліни: методика навчання української мови та літературного читання в початковій школі, основи риторики в початковій школі, технології вивчення мовно-літературної освітньої галузі, актуальні проблеми початкової освіти.

Список наукових праць Гудими Н. В. за 2019-2024 н. р.

Гудима НаталіяGoogle Scholar / ORCID / ResearchID

E-mail: hudyma.nataliia@kpnu.edu.ua