«Маґодза» - лялька в яку вкладаєш душу

Серед багатьох дисциплін які ми вивчали найбільше нам запала в душу «Методика викладання освітньої галузі «Технології».

В ході роботи навчалися техніки обробки різних матеріалів: паперу, природніх матеріалів та робота з тканиною. Під час вивчення змістового модуля «Робота з тканиною» виконували проект реконструкції ляльки «Маґодзи».

«Маґодза» – так на Поділлі називали ляльку, виготовлену мамою чи бабусею для дитини з підручних матеріалів.

Ця лялька створюєтся з натуральних матеріалів, несе в собі українську традицію, душевне тепло, енергію, любов, переживання людини, яка їх створює. З часом, здається, набуває і зовнішніх рис авторки.

Лялька « Маґодза» відноситься до розряду авторської ляльки. Її розробили старший викладач кафедри теорії та методик початкової освіти Ковальчук Анатолій Федорович і кандидат педагогічних наук Дорож Ірина Анатоліївна.

Спілкуючись з Анатолієм Федоровичем ми задала йому декілька питань, перше з них :

– Що надихнуло Вас до розробки цієї ляльки?

– В першу чергу моєю метою було покращити навчальний процес. Працюючи над проектом лялька «Маґодза» використовуються всі види роботи з тканиною та волокнистими матеріалами, а саме: ткацтво, ознайомлення з видами волокон, крій та шиття, вишивка, в’язання, макраме.

– А де використовується така лялька? – було наступне наше запитання.

– Так як це делікатна робота – нею прикрашають оселі, також презентують у вигляді подарунку. Ми ж з нашими студентами проводимо благодійні акції, ярмарки, виставки факультетського, університетського та загальноміського рівнів, а саме: на традиційному святі до Дня міста, незрівнянною окрасою є виставка наших ляльок в яких студенти «вкладають душу».

Результат нашої роботи ми презентуємо шановним користувачам соціальних мереж. Робота з цією лялькою є досить цікава і потребує вкладення не тільки праці, а й вкладання частинки себе, частинку свого серця. Ми вдячні нашим викладачам Анатолію Федоровичу та Ірині Анатоліївній, що познайомили нас з таким цікавим видом праці, яка несе в собі традиції нашого краю.

Підготували студентки РО1-В17 групи,
педагогічного факультету