ЯК БРАТАЛИСЬ НА ПЕДАГОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

21 листопада 2017 року на педагогічному факультеті в рамках вивчення курсу «Українська родина» та за ініціативи кафедри теорії та методик початкової освіти відбулося свято «Братчини на Михайла».

В день архістратига Божого Михаїла аудиторія народознавства перетворилася на справжню українську хату-світлицю, де було затишно та по-домашньому добре. Студенти 4-го курсу РО1-В14 і РО2-В14 груп розіграли дійство для присутніх гостей, декана та викладачів педагогічного факультету. Події розгорталися так: до діда Тараса та баби Мотрі, які проживають разом зі своїми внуками в селі на Поділлі, приїхали науковці із Києва для того, аби зібрати потрібну інформацію про звичаї та обряди, що пов’язані зі святкуванням Михайлового дня.

Подоляни яскраво та колоритно розповіли про історію виникнення свята, легенди, прислів’я та приказки, а також заспівали духовний піснеспів на честь святого архангела Михаїла. Багато цікавого присутні дізналися і про особливості обряду братання. Забави, гумор та жарти, українські народні пісні та запальні танці жваво і весело лунали цього дня. Гостей господарі частували й традиційними пирогами, один з яких (із запеченою монеткою) віщував дівчатам заміжжя, жінкам – поповнення в сім’ї, хлопцям – удачу, чоловікам – багатство.

Кияни ж у вдячність подарували дідові Тарасу та бабі Мотрі портрет із зображенням скульптури святого Михаїла на майдані Незалежності у столиці. Дійство завершилось ліричною танцювально-пісенною композицією «Листопад».

Святкування відбулося з якоюсь особливою, тільки слов’янам притаманною душевністю. Проведення заходу дало можливість і викладачам, і студентам поринути у атмосферу українських традиційних братчин на Михайла, осмислити багатство і красу народного дозвілля, а також продемонструвати і відродити забуті звичаї та обряди українського народу.

Даниленко Марина, староста ПО1В 14