ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Мова – це нетількипростий символ розуміння, бо вона витворюється
в певнійкультурі, в певнійтрадиції. Втакомуразімова – ценайясніший
виразнашоїпсихіки, ценайперша сторожа нашогопсихічного я…
І покиживемова – житиме й народ, яко національність…
От чомумовазавждимаєтакувелику вагу в національномурухові, от чомуставлятьїї на перше почеснемісцесередголовнихнашихпитань.
Іван Огієнко‎

     9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Свято встановлено 6 листопада 1997 року на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.
     На педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка вже традиційно проводяться різноманітні заходи, присвячені Дню української писемності та мови, організовані студентами та викладачами кафедри теорії та методик початкової освіти. Мета цих заходів – продемонструвати, що українське слово – це скарбниця духовних надбань нації, досвіду співжиття, праці і творчості багатьох поколінь; що мовамає свій  характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле й майбутнє.

        
     Цього дня на педагогічному факультеті панувала особлива атмосфера національної єдності. Святково прибрані аудиторії, запальна українська музика, викладачі та студенти у вишиванках – все це створювало неймовірно святковий і патріотичний настрій. Студенти ознайомлювались з історією виникнення свята, власноруч виготовляли вітальні листівки з висловами відомих українців про мову, брали участь у тематичних конкурсах та вікторинах.
     Яскравим завершенням свята стала концертна програма за участю студентів факультету, які довели, що українська мова­ – це не лише мова художньої літератури; нею спілкуються, співають пісні, думають і мріють молоді інтелігентні люди, майбутнє нашої нації.      

    
 

 Ми можемо пишатись, що в нашій незалежній державі живуть справжніпатріоти своєї Батьківщини, де бринить рідне слово, де звучить українська мова, де плекаються яскраві таланти, що звеличують свою Україну.