Екскурсія зі студентами на тему «Домашні промисли та ремесла»

        3  жовтня 2017 року в рамках вивчення вибіркової навчальної дисципліни «Українська родина» для студентів 4-го курсу педагогічного факультету асистентом кафедри теорії та методик початкової освіти Московчук Л.М. була проведена екскурсія на тему «Домашні промисли та ремесла». Впродовж всієї екскурсії нам вдалося відвідати багато цікавих місць і дізнатися масу цікавої інформації.

        Спочатку ми побували в кузні Рюміна О.Б. Вона займається виготовленням різних кованих виробів, зокрема, лавок, парканів тощо. У кузні працює двоє майстрів: Володимир та Юрій. Вони навчилися цієї нелегкої професії у ПТУ м. Івано-Франківська. Майстри розповіли та показали нам деякі з процесів виготовлення кованих виробів. Юрій розповів, що спочатку на столі малюється візерунок («валюта»), далі виміряється необхідна довжина, але заготовка вирізається менша, оскільки залізо під час обробки розтягується. Потім виріб нагрівається у горні, витягується та загинається у потрібну форму. Далі частини виробу зварюються, ґрунтуються та фарбуються. Цікаво, що кузня займалася виготовленням огорожі для собору на честь святого Олександра Невського м. Кам ’янця-Подільського. Довжина огорожі складає 375 метрів. Над її виготовленням працювали 10 чоловік впродовж 1 року.

     

                                  Потім студенти відвідали міську художню школу. Директор школи Савчук О.І. провела для нас майстер-клас з виготовлення вибійки на тканині та ляльки-мотанки. Олена Іванівна цікаво розповіла про походження та розвиток вибійки в Україні. Студенти мали можливість спробувати самостійно прикрасити біле полотно малюнками вибійки за допомогою кліше (дощечки з вирізьбленою поверхнею). Після цього майстриня продемонструвала нам як виготовляється традиційна українська лялька-мотанка. Від Олени Іванівни ми дізналися про те, що ці іграшки є безликими і поділяються на три види: ляльки-немовлята, ляльки-наречені, ляльки-господині. А також, що особливістю виготовлення ляльки-мотанки є простота і відсутність застосування приладдя для шиття.

              

  Завершилась екскурсія майстер-класом з виготовлення глиняного глечика та миски, що був показаний у гончарній майстерні Старої фортеці м.Кам’янця-Подільського Храменом О.А. Майстер спочатку показав, а потім розповів про технологію виготовлення глиняних виробів. Олег Андрійович зазначив, що необхідною умовою вдалості виробу є тиша та чисті помисли. Матеріал для виробів він дістає сам з глибини 30 метрів. Навчався майстер у місцевому будівельному технікумі, а гончарством почав займатися вже після закінчення вищеназваного закладу.

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Даниленко Марина, 

староста ПОІ1 – В 14 групи