Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Нові стратегії розвитку початкової освіти в умовах євроінтеграції»

     16 травня 2018 року на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника  відбувалася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Нові стратегії розвитку початкової освіти в умовах євроінтеграції». Із вітальним словом виступила завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти, кандидат філологічних наук, доцент Гудима Наталія Василівна, яка передала вітання від ректора університету професора Копилова С.А., декана педагогічного факультету професора Лабунця В.М., науково-педагогічних працівників кафедр теорії та методик початкової освіти й теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Зазначила, що для нас це знакова подія, оскільки у жовтні цього року ми святкуватимемо перший славний ювілей – 100 років з дня заснування нашого закладу і цю участь ми присвячуємо нашій альмаматері.


     Наталія Василівна подякувала організаторам великого та шановного зібрання, науково-педагогічним працівникам кафедри педагогіки початкової освіти з її очільницею, доктором педагогічних наук Оліяр Марією Петрівною Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за змогу взяти участь у конференції, отримати новий досвід, перейняти ідеї, які обов’язково застосуємо в освітньому процесі, під час написання нових наукових розвідок, навчальних посібників, монографій.
Побажала усім учасникам плідної співпраці, наукових звершень, активної дискусії, невичерпної енергії, жвавих диспутів.
     Сподіваємося, що задекларовані предметні питання зможемо зреалізувати в освітньому процесі початкової освіти. Впевнені, що Концепція Нова українська школа дасть гарний результат для підготовки сучасного вчителя початкової школи. Компетентнісний та інтегрований підходи впровадять низку питань у сучасну освіту. І ми зможемо досліджувати, виокремлювати та аналізувати нові стратегії розвитку початкової освіти.
     Насамкінець побажала Гудима Н.В. учасникам конференції міцного здоров’я, наснаги, невтомної енергії, простого людського щастя, мирного неба над головою та віри у краще життя нелегкої педагогічної освітянської ниви.


     На пленарному засіданні виступила доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії та методик початкової освіти Бахмат Н.В. із доповіддю «Підготовка майбутнього вчителя початкової школи до створення електронних освітніх ресурсів». Наталія Валеріївна розкрила основні напрями реформування освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», одним з основних  визначено наскрізне застосування інформаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами і системою освіти як інструмент забезпечення успіху Нової школи. Схарактеризувала один із підходів до вдосконалення системи освітньо-наукової підготовки магістрів – використання науково-педагогічними працівниками університету електронних освітніх ресурсів та підготовка студентів до розробки й подальшого їх упровадження в професійній діяльності. У зв’язку із цим, у систему освітньо-наукової підготовки магістрів у закладах вищої освіти введено навчальну дисципліну «Методологія та технології інформатизації педагогічної діяльності вчителя початкової школи», яка забезпечує формування професійної компетентності майбутніх учителів початкової школи до використання низки інформаційних технологій в освітньому процесі, зокрема оволодіння методами аналізу і відбору електронних освітніх ресурсів відповідно до професійних педагогічних завдань і формування здатності оцінювати їх потенційні можливості для отримання результатів навчання з предметів початкової школи.
     До зустрічі! І, сподіваємося, що базою проведення такої конференція буде наша кафедра у складі університету!